1. Inizio pagina
  2. Contenuto della pagina
  3. Menu principale
  4. Menu di Sezione
  1. IT
  2. EN
  3. ES
  4. FR
  5. PT
  6. PL
Contenuto della pagina

SOCJALNY OŚRODEK „TĘCZA SZCZĘŚCIA”

SOCJALNY OŚRODEK „TĘCZA SZCZĘŚCIA”
MONTERO (SANTA CRUZ) - BOLIWIA

Ośrodek „Tęcza szczęścia” jest gościnnym łonem, gdzie wiele rodzin, w rozmaitości „kolorów” i sytuacji, znajduje wsparcie i przyjaźń, gdzie zostaje doceniony odmienny „ton” i jedyność każdej osoby, gdzie ma się nadzieję, kocha się, pracuje, razem.

Głównym celem jest oferowanie ludzkiej i duchowej formacji poprzez pomoc dla szkoły, psychologiczne i pedagogiczne towarzyszenie, refleksje na tematy z zakresu rodzinnego i socjalnego.
Przez cztery dni w tygodniu Ośrodek przyjmuje dzieci i dorastającą młodzież zamieszkującą w niektórych barrios Montero; po lekcjach w szkole są oni wspomagani przez studentów, wspieranych z ich strony w zajęciach akademickich, czyniąc możliwym ten krąg dobra, który coraz bardziej się poszerza dzięki hojności wielu.

Studenci bowiem z ich strony otrzymują formację potrzebną do pracy, którą wykonują w Ośrodku, ze strony pewnych fachowców. Dla młodych zostaje zrobiony uprzednio test kwalifikacyjny, aby móc określić tych, którzy mogą i pragną współpracować w projekcie i stanowić cząstkę tej wielkiej Rodziny nazywanej „Arco iris de la alegria” (Tęcza radości). Projekt przewiduje też wręczenie materiału szkolnego, mundurków i ubrań potrzebnych do szkoły.

Inną inicjatywą jest formacyjne popołudnie, którego celem jest promowanie wartości życia; ta działalność dokonuje się poprzez video, dynamiki, gry i posiłek, dzieląc uczestników na grupy według różnego wieku.

Także rodzice mają możliwość być wysłuchanymi i ukierunkowanymi przez Misjonarki, w dialogu prowadzonym ze szczerością i ufnością. Często odwołuje się do fachowej pomocy, przede wszystkim na polu psychologicznym. Wszystkim zostaje oferowana opieka medyczna w Medycznym Ośrodku San Maximiliano Kolbe, strukturze, która od lat pomaga dzieciom, kobietom w ciąży, chorym najuboższym.
Wewnątrz tego projektu socjalnej pomocy, od około dziesięciu lat, utworzyła się „grupa rękodzielnictwa” złożona głównie z mam niemowląt i dorastającej młodzieży objętej opieką.
Okazja promowania pracy i kreatywności kobiet, dla wzrastania w braterstwie, ułatwiając wzajemną współpracę, małe źródło ekonomicznego dochodu dla rodzin.

Ośrodek „Tęcza szczęścia” przewiduje w przyszłości inne mikroprojekty i działania odnośnie artystycznej i sportowej promocji dzieci, dorastającej młodzieży i młodych. Celem jest pozytywne wypełnienie wolnego czasu, wyłonienie wielu ukrytych talentów, uprawa nasion nadziei, wspólne budowanie lepszej przyszłości.

 

Wspomóż Ośrodek „Tęcza szczęścia”