1. Inizio pagina
 2. Contenuto della pagina
 3. Menu principale
 4. Menu di Sezione
 1. IT
 2. EN
 3. ES
 4. FR
 5. PT
 6. PL
Contenuto della pagina

Wolontariusze Niepokalanej Ojca Kolbego

Nasza historia

U początku naszej historii jest natchniona myśl Ojca Luigiego M. Faccendy, naszego założyciela. W czasie swojej wieloletniej posługi (1945-1979) jako dyrektor regionalny Rycerstwa Niepokalanej w regionie Emilia Romagna we Włoszech, dostrzegł on potrzebę obecności osób świeckich przygotowanych i zaangażowanych, które będą wspierać Misjonarki w ich posłudze ewangelizacyjnej. W jednym ze swoich pism tak się wyraził: „Jakieś światło rozbłysło na moim horyzoncie i zasugerowało mi, bym powołał do życia ruch osób, które dołączywszy się  do Instytutu, zaniosłyby Maryję w ich środowiska pracy, do rodzin, do parafii, do przyjaciół i znajomych, ożywiając coraz mocniej działalność Instytutu”.
 
Dokumentem, który wyznacza „narodziny” Wolontariuszy jest statut szczegółowy, zatwierdzony po raz pierwszy przez zgromadzenie ogólne w 1988 r.  Bardzo szybko nastąpiły pierwsze zgłoszenia, najpierw we Włoszech, a potem w różnych wspólnotach obecnych w świecie. Rodzina maryjna i misyjna wzbogacała się tym samym o nowych członków, nową żywotność, nową gorliwość apostolską. 
 
„Drodzy Wolontariusze, niezmiernie pocieszająca jest dla mnie myśl, że całkowite oddanie się Niepokalanej jednoczy misjonarki i wolontariuszy w jedną duchową rodzinę, która kroczy zjednoczona, każdy zgodnie ze swoim powołaniem, stanem życiowym i zawodem. A jeszcze bardziej pocieszające jest, że wszyscy, poprzez konsekrację maryjną, misyjną i kolbiańską, mogą stawać się świętymi i mądrymi apostołami”.


 
 
 • Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego

  Żyjemy darem konsekracji Bogu w świecie i dla świata. Nasz styl życia ma być uobecnieniem ewangelicznych wartości w środowiskach, w które jesteśmy włączone.

 • Nasza historia

  Nasze początki są kluczem do odkrycia serca naszej tożsamości: kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zdążamy.