1. Inizio pagina
 2. Contenuto della pagina
 3. Menu principale
 4. Menu di Sezione
 1. IT
 2. EN
 3. ES
 4. FR
 5. PT
 6. PL
Contenuto della pagina

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego

Nasza historia

Nasze korzenie są bardzo ważne do odkrycia serca naszej tożsamości: kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zamierzamy iść.
W dniu 14 sierpnia 1941 roku w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu heroicznie kończył życie kapłan św. Maksymilian Kolbe, polski franciszkanin konwentualny. Dobrowolnie ofiarował siebie na miejsce innego więźnia, ojca rodziny, skazanego na śmierć z głodu i pragnienia. Ten wyjątkowy gest czyni Kolbego pierwszym Męczennikiem Miłości Kościoła Katolickiego, tytuł chciany przez papieża Jana Pawła II i ogłoszony podczas kanonizacji w Rzymie w dniu 10 października 1982 roku.
Ojciec Maksymilian był już znany także poza polskimi granicami przez swój zapał misyjny i swoją działalność wydawniczą. W dniu 17 października 1917 roku, gdy studiował w Międzynarodowym Seminarium Franciszkańskim w Rzymie, założył, wraz ze współbraćmi, maryjny ruch nazwany „Rycerstwo Niepokalanej” (M.I.) z celem „zdobycia świata dla Boga poprzez Niepokalaną” i walki z każdą siłą zła we wszelkich jego formach. Międzynarodowy Ruch, który dalej się rozwinął po jego śmierci.
Po zakończeniu II Wojny Światowej w Bolonii (Włochy) inny brat tego samego Zakonu Franciszkańskiego, ojciec Alojzy Faccenda, otrzymał zadanie zajęcia się Ruchem M.I. i poświęcił się pogłębieniu, życiu i rozpowszechnianiu całkowitego oddania Dziewicy Niepokalanej. Wewnątrz Ruchu wkrótce grupa dziewcząt poprosiła go o możliwość życia konsekracją Bogu naśladując maryjną i misyjną duchowość właściwą św. Maksymilianowi Kolbemu.
Dlatego w dniu 11 października 1954 roku, po okresie modlitwy i rozeznania, ojciec Alojzy Faccenda założył Instytut Świecki Misjonarek Niepokalanej o. Kolbego, definitywnie zatwierdzony przez Kościół przez papieską aprobatę w dniu 25 marca 1992 roku. Dar charyzmatu jest podarunkiem Boga, który objawia się nam w historii, wypełnia sens i szczęście naszego życia, stając się pragnieniem wielkodusznego ofiarowania tego, kim jesteśmy. Oddajemy w ten sposób do dyspozycji nasze talenty, starając się odpowiedzieć na nowe wyzwania w różnych kontekstach historycznych, kulturalnych, duchowych, gdziekolwiek się znajdujemy, aby żyć i pracować.

 
 
 
 • Wolontariusze Niepokalanej Ojca Kolbego

  My, Wolontariusze Niepokalanej Ojca Kolbego, jesteśmy świeckimi i duchownymi, którzy pragną żyć Ewangelią współdzieląc duchowość i misję zostawioną w dziedzictwie przez naszego Założyciela ...

 • Nasza historia

  Nasze początki sięgają do szczęśliwej intuicji Ojca Założyciela, Ojca Alojzego M. Faccenda, który podczas długiej posługi ...

 
 
 
 

Photogallery