1. Inizio pagina
  2. Contenuto della pagina
  3. Menu principale
  4. Menu di Sezione
  1. IT
  2. EN
  3. ES
  4. FR
  5. PT
  6. PL
Contenuto della pagina

Rodzina

una famiglia
Z MARYJĄ DLA ŻYCIA EWANGELIĄ

„Rodzina,
która żyje radością wiary,
przekazuje ją spontanicznie,
jest solą ziemi i światłem świata,
jest zaczynem dla społeczeństwa.”
(papież Franciszek - 27 października 2013)

M jak Miłość.
Nie można żyć bez miłości. Rodzina jest relacją miłości, która rodzi życie, jest wzięciem troski jeden za drugiego, wejściem w kontakt z ludzką kruchością i słabością, codziennym ćwiczeniem się w przebaczaniu, jest darem do obrony, strzeżenia jak cennego skarbu.
Ewangelia mówi o rodzinie, domu. Jest ona miejscem, które Bóg sobie wybrał, aby nieść swoje orędzie nadziei dla ludzi. Jest miejscem Jego obecności, zawsze. Życie chrześcijańskiej rodziny jest radością, jest świętem współdzielonym, jest pięknem dla życia i przekazywania.
Na tej drodze nie jesteśmy sami, jest Maryja, Matka Jezusa i Matka nasza, pragniemy patrzeć na Nią, aby odkrywać „sekrety” Rodziny z Nazaretu, te wartości zawsze aktualne, ale które dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek powinny stawić czoła nowym wyzwaniom i prowokacjom.
Jesteśmy rodzinami w drodze, które pragną wierzyć w wierność miłości. Z różnych stron świata współdzielimy maryjny i misyjny ideał Świętego Maksymiliana Kolbego poprzez spotkania, itineraria formacji ludzkiej i duchowej, doświadczenia modlitwy i braterstwa, świadectwo i ewangelizację.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Papież Franciszek
mówi
do rodziny

Aby rodzina funkcjonowała, trzeba używać trzech słów. Chcę to powtórzyć. Trzy słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Są to trzy słowa klucze!

.
 

Dla zawierzenia rodziny Maryi

O Dziewico Maryjo, z Krzyża Jezus chciał Tobie powierzyć wszystkich swoich uczniów: my chcemy przyjąć ten Jego dar i zabrać Ciebie do naszego domu jako Matkę i Wzór.(+)